Účastníci lekcí sportovní gymnastiky a gymnastiky pro radost soustředí každoročně svou jarní přípravu na Přebor ve sportovní všestrannosti. Tento se skládá ze 4 disciplín sportovní gymnastiky (přeskok, hrazda, prostná, lavička/kladina/kruhy), ze 4 disciplín lehké atletiky (hod, skok daleký, sprint, vytrvalost), plavání a šplhu.

Prvně jsme se dokázali na tyto poměrně náročné závody připravit v roce 2018, a hned jsme vybojovali 15 medailí a 3 postupová místa do republikového kola. V roce 2019 jsme přivezli opět 15 medailí, ale postup do republikového kola získalo celkem 5 dívek a nově i 1 chlapec.

V roce 2020 dosáhlo nominačních výkonů hodně závodnic, a startovat může bohužel pouhých 8 dětí v jedné věkové kategorii. Proto jsme měli v plánu uskutečnit tento víkend (28.33+29.3.2020) Malé domácí závody v Čelákovicích. Současný tréninkový výpadek a rušení hromadných akcí stopnul naše letošní plány, ale domácích závodů se nevzdáváme. Dokonce budou ještě více „domácí“.

Vypisujeme 1. ročník malých „domácích“ závodů pro všechny zájemce, nikoliv jen členy našeho spolku. Každý týden uveřejníme jednu soutěžní disciplínu. 

Vítězům jednotlivých disciplín předáme věcnou cenu.

Na autory fotek, které získají v jednotlivých disciplínách v albu nebo na FB nejvíce „palců na horu“, čekají věcné odměny!

Pro vkládání fotografií si prosím přečtěte návod zde:  https://aktra.cz/jak-se-prihlasit…tek-na-rajce-net/

Hlasovat může každý. Vítěze oznámíme po ukončení disciplíny.

Odměny budou k vyzvednutí po obnovení činnosti v hodinách gymnastiky.

Těšíme se na Vaše nápady, fotky a veselé komentáře 🙂

 

27.3.2020

1. Disciplína = Gymnastika – hrazda
(To je taková ta kovová tyč, obvykle do výše ramen či čela …) Nahrajte prosím do našeho alba fotky, na kterých si v domácím prostředí procvičujete prvky na hrazdě.
Komentář k prvnímu zadání: Má myšlenka byla např. hrazdu nahradit koštětem, a třeba přeskok místo přes gymnastickou kozu nahradit vlastním psem. A co z toho vzniklo? Podívejte se sami kliknutím na hvězdičku...

2.4.2020


2. Disciplína = Gymnastika – lavička, kladinka, kladina
Nahrajte prosím do našeho alba fotky, na kterých si v domácím prostředí procvičujete prvky na lavičce, kladince či kladině.

A jak se to komu povedlo? Podívejte se sami kliknutím na hvězdičku...

9.4.2020


3. Disciplína = Gymnastika – Prostná
(pás 2 m široký 12 m dlouhý, cvičení 30-60 s na hudbu) Nahrajte prosím do našeho alba fotky, na kterých si v domácím prostředí procvičujete prvky na pásu. Vezměte nějakou originální váhu nebo pózu, případně vyzkoušejte nové skoky i s obraty. Originalita se do sestav bude hodit.

A jak se to komu povedlo? Podívejte se sami kliknutím na hvězdičku...

17.4.2020


4. Disciplína = Gymnastika – Přeskok
Přeskok v rámci všestrannosti je skok odrazem z gymnastického můstku přes bednu, kozu či koně. Závodník si volí ze 2 až 3 skoků, s různou obtížností. Od výskoku do dřepu, přes roznožku, skrčku po přemet. Vše se dá provést i venku. Tak jak překonáte nějakou překážku?

A jak se to komu povedlo? Podívejte se sami kliknutím na hvězdičku...